? Detoks İle Zayıflamak Mümkün Mü?


Özellikle günümüzde piyasaya çıkan birçok zararlı besinin tüketimi, vücut içinde bazı zararlı toksinlerin birikmesine neden olmaktadır. Vücutta biriken bu zararlı su ve toksinler aşırı kilo yapmaktadır. Aslında insanların kilo almalarının en büyük nedenlerinden birisi de bu toksinlerdir. Kişiler aşırı tüketmeseler bile, zararlı bir besin tükettikleri için vücutta toksinler birikmekte ve bu durum aşırı kilolara neden olmaktadır.

Vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atmamızı sağlayan detoks yöntemi, zayıflama konusunda kişilere çok yardımcı olabilmektedir. Detoks ile zayıflama yöntemini evde kendiniz yapabileceğiniz gibi, uzman merkezler tarafından da uygulatabilirsiniz. Detoks sürecinde size belirli bir diyet programı uygulanmaktadır. Detoks diyetinde hiçbir şekilde kırmızı et, balık, süt ve süt ürünleri, tahıl, ekmek gibi besinler tüketilmez. Detoks uzun süreli uygulanan bir diyet programı değildir. Zayıflama konusunda özel bir yöntem olan detoks, uzman hekimlerin kontrolünde yapılmalıdır. Bunun için de detoks yönteminin daha çok uzman merkezler tarafından yapılması önerilmektedir. Bu merkezlerdeki programlar 5 ile 7 gün sürmektedir. Yani detoks yöntemini aylar boyunca süren bir diyet programını içermez.

Detoks yöntemi ile birlikte bağırsak ve sindirim sistemi daha etkili çalışır ve kilo vermeniz sağlanır. Ayrıca detoks yönteminin insanları daha da gençleştirdiği bilinmektedir. Bu bayanların için önemli bir noktadır. Detoks diyetini yaptıran herkes belirli ölçülerde verim alır. Ancak bu yöntemi kendi bildiklerimizle evde tek başımıza uygulamak yeterli olmayabilir. Detoks’un uygulanması gereken belirli dönemler vardır, bu durumu da periyodik olarak en iyi ayarlayabilecek kişiler uzman hekimlerdir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: