Nefes Alışkanlıklarının Kilo Kontrolü Üzerindeki Etkisi


NFS ailesine bağlı nefes koçları, diyetisyenlere verdiği NEFESİN KİLO KONTROLÜ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ adlı seminerleri sonrasında, son günlerde diyetisyenler ile çalışmaya başladı.

Bunun sebebi; bazı insanların diyet programlarına harfiyen uymalarına rağmen kilo vermekte güçlük çekmeleri oldu. Toksin tutan, selülit yapan kaslanmakta zorlanan ve ödeme müsait vücut yapıları ve tabii ki yavaş çalışan metabolizmaları da bu sebeplere dahil.

Birçok kişi klasik diyetlerle bile rahatça kilo verebilirken bir grup insan hangi diyeti yaparsa yapsın, ne kadar spor yaparsa yapsın kilo veremiyor. NFS Nefes Koçları bu kişilere baktığında bunun nedeninin nefes veriş problemleri olduğunu gördü. Bir insanın nefes verişinde problem varsa yani aldığı nefesi rahatça bırakamıyorsa, kabızlık ve vücutta yoğun toksin birikimi sorunları yaşadığını biliyoruz. Örneğin aynı oranda sigara içen iki kişiye baktığımızda nefesi açık ve doğal olan kişinin ciğerleri tertemizken nefes verişte problem olan kişinin akciğer kanseri olduğunu görüyoruz. Hatta bununla ilgili Dünya Sağlık Örgütünün önemli araştırmaları var. Ama bunun kilo üzerindeki etkisini yeni yeni fark ediyoruz.

Bir kişi nefes verişte problem yaşıyorsa, aldığı nefesin tamamını dışarı bırakamıyorsa bağımlılık problemleri ve duygusal açlık da oluşuyor ve istem dışı normalin üzerinde yemek yeme ihtiyacı içinde oluyor. Bunun yanı sıra bedeni toksin tuttuğu gibi su ve yağ da tutuyor. Bedeninde selülitler, istenmeyen kilolar kendiliğinde oluşuyor. Daha da önemlisi nefes verişi bırakamadığı için kiloları da bırakamıyor. Nefes verişi hafifleyemediği için kendisi de hafiflemiyor.

 

Doğal Nefes İle Doğuyoruz…

Bizler doğal nefesle doğuyoruz ama 2-3 yaşında egonun gelişmeye başladığı dönemde limitleyici nefes alışkanlıkları edinmeye başlıyoruz. Bu alışkanlıklar sadece bedenimize daha az oksijen girmesi ve hızla yaşlanmamıza değil aynı zamanda metabolizmamızın yavaşlamasına ve bağışıklık sistemimizin çökmesine de neden oluyor. Fevkalade sağlıklı bir yaşam sürdüğü halde, sağlıklı beslendiği, bol spor yaptığı, sigara ve içki kullanmadığı halde kanser olan, öldürücü hastalıklara sahip olan, bağışıklık sistemi çöken kişileri duymuşsunuzdur. Bunun sebebi BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİN VE METABOLİZMAMIZIN DOĞRUDAN NEFES ALIŞKANLIĞIMIZA BAĞLI ŞEKİLDE ÇALIŞMASI.


O nedenle de ne kadar sağlıklı beslenirseniz beslenin, nefesinizde problem varsa bedeninizde yağ, toksin, selülit olacaktır ve bağışıklık sisteminiz iyi çalışmayacaktır. Oysa nefesi açık kişiler beslenmesine ekstra dikkat etmedikleri halde fit, sağlıklı, canlı, dinamik ve genç kalmayı başarabiliyorlar! Tabi doğru nefes koçuyla çalışmak ve bu koçların uluslararası geçerliliği olan, Türkiye’de nefes koçluğu eğitimi vermeye tek yetkili isim NFS tarafından yetiştirilmiş koçlar olması çok önemli. Çünkü Türkiye’de her sektörde olduğu gibi bu sektörde de sadece para kazanmak adına, geçerli sertifikaları olmadan hatta yaşanan başarısızlıklar nedeniyle sertifikaları iptal olmuş birçok kişi bu işi yaptığını iddia etmektedir. AMAN DİKKAT! Nefes koçluğu hizmetini bir uzmandan ve geçerli ULUSLARARASI sertifikaları olan kişilerden almak, taklitlerden sakınmak çok büyük önem taşıyor. Amerika’da birçok kişi sağlığını kaybettiği için yasaklanan nefes sistemlerini, Türkiye’de bilinçsiz şekilde uygulayanlar bile var. Dikkatli olmak lazım.

O ZAMAN BU YAZ BOL NEFES ALALIM, FIT KALALIM!

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: