Gülben ERGEN; Sağlıklı ve Lezzetli Anne Yemeklerine Eşlik Eden Harika Bir Sunum ve Tatlı Küçük Notlar


Bizim mutfağımızda önceliğimiz; “Şefkat”, “Özen”, “Sevgi” ve “Lezzet” ile harmanlanan yemeklerimizin iş yerinde çalışan, evine geç giden, okula çocuğu için beslenme menüsü arayan, misafirine ne ikram edeceğini bilemeyen herkesin aklına sağlıklı ve lezzetli bir mutfak olarak gelip, sofralarında yer edinmekti.

1 Mart itibarıyla ilk satışını gerçekleştiren Dadı Mutfakta’nın, sağlıklı beslenmeye ve lezzetli yemekleri güzel bir sunum ile müşterisine ulaştırmaya özen gösteren iki iştahlı kurucusundan biri olan Gülben ERGEN ile tatlı bir sohbet gerçekleştirdik. Bu sohbetin detaylarını sizler ile paylaşmaktan keyif duyuyoruz;

Son günlerde yeni markanız ‘’Dadı Mutfakta’’ ile sağlıklı beslenme alanına yeni bir soluk getirdiniz. Fikrin ortaya çıkışı ve markalaşma süreciniz ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Bir süredir kendi mesleğim dışında bir alanda yatırım yapma fikri hep aklımın bir köşesindeydi. Bu süreçte gerek ailemle, gerek dostlarımla gittiğim restoranlarda veya eve sipariş ettiğimiz paket servislerde hep bir şeyleri eksik bulurduk. Elbette herkesin işine özeni ve saygısı çok yüksektir fakat benim hayalimde olan, insana kendini iyi ve özel hissettiren bir sunum neredeyse hiç rastlamadığım bir durumdu. Bu süreçte benim gibi iştahlı ve özenli Araştırmacı dostum Elvan Oktar ile hemfikir olmamız bu iş için ilk ciddi adımları atmamıza sebep oldu.  Refika Birgül’ün reçeteleri ile hazırladığımız menümüz ile birlikte, yolumuza paket servis düşüncesi ile çıktık. Bizim mutfağımızda önceliğimiz; “Şefkat”, “Özen”, “Sevgi” ve “Lezzet” ile harmanlanan yemeklerimizin iş yerinde çalışan, evine geç giden, okula çocuğu için beslenme menüsü arayan, misafirine ne ikram edeceğini bilemeyen herkesin aklına sağlıklı ve lezzetli bir mutfak olarak gelip sofralarında yer edinmekti. 1 Mart’ta yola çıktığımız günden bu yana geçirdiğimiz süreçte, hem hedefimize ulaştık hem de lezzetlerimizi mutfağımızda denemek isteyen müşterilerimiz için mini bir kafe kurduk. Mutfağımız Esentepe’de hemen Kanyon’un yan sokağında. Şişli, Levent, Maslak civarına paket servisi yapıyoruz. Aynı zamanda firmalar ve setler için de özel catering hizmeti veriyoruz.

 

Dadı Mutfakta müşterilerine ne gibi lezzetler sunuyor? Mutfak kısmında nasıl bir serüven yaşandığını bizimle paylaşır mısınız?

Plan proje aşaması aylar öncesine dayanıyor ama ilk satışımıza 1 Mart itibarıyla başladık. Biz işimize hep özendik. Paketlerin renkleri, yemeklerin konulacağı kaplar,  içine yerleştirilecek olan kâğıtlar, özel notlar… Bunların hepsi için günlerce hatta aylarca ekibimizle birlikte oturup denedik. Beğenmedik tekrar denedik ve en son içimize sinen haline getirdik.

Dadı Mutfakta’da aslında annemizin mutfağında pişen yemekler var. Pazı’dan biber dolmasına, maydanozlu köftelerden anneanne poğaçasına evimizde olan tüm lezzetler var. Bunlar haricinde Kinoa salatamız, Chia pudingimiz, sakızlı muhallebilerimiz de menümüzde yer alıyor. Dadı’nın özel “Pembe ve Yeşil Ayran”ından da bahsetmeden geçemem.

 

2016 yılı için büyüme hedefiniz nedir? Şube açmayı düşünüyor musunuz?

Hedefimiz Dadı Mutfakta’nın lezzetlerini herkese ulaştırmak. Temmuz ayında Kanyon’un içerisinde yer alan Gurme Mobile’de yer aldık. Lezzetlerimizi Kanyon çalışanları ve misafirlerine ulaştırdık. Dadı olarak etkinliklerde de bulunarak daha çok kitleye ulaşmayı hedefliyoruz.

 

Dadı Mutfakta ekibi Global Wellness Day etkinliğinde de stadı ile yer aldı. Etkinliğin sağlıklı yaşam ve beslenme konusunda gerçekleştirdiği faaliyetleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Global Wellness Day etkinliğinde sağlıklı yaşam ana tema olunca mutlaka katılmalıyız dedik. Çünkü Dadı olarak hedefimiz sağlıklı ve lezzetli yemekler oluşturmak. Ürünlerimizin hiçbirinde katkı maddesi ve renklendirici bulundurmuyoruz. Sağlıklı yaşama çok önem veriyoruz o yüzden Wellness Day’ı sonuna kadar destekliyoruz.

 

“İyi Yaşam” kavramı günümüzde sağlık sektörünün üzerinde en çok durduğu konuların başında geliyor. Sizin için sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları nelerdir?

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı vücudun yönlendirmesine göre beslenmektir. Daha sonra spor ve düzenli hayat… Dadı olarak sosyal medya hesaplarımızda da hangi besinlerin nelere iyi geldiğinin bilgisini sık sık paylaşıyoruz.

 

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: