Global Wellness Day 10 Haziran’da Kutlanacak


Türkiye’den doğup kısa zamanda dünyaya yayılan iyi yaşam hareketi “Global Wellness Day” bu yıl 10 Haziran’da, tüm dünyada aynı anda kutlanacak. 2012 yılından bu yana her Haziran ayının ikinci Cumartesi günü çeşitli etkinliklerle kutlanan Global Wellness Day için 90’dan fazla ülkedeki milyonlarca kişi 5000 farklı noktada buluşacak. “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganı ile bu yıl da tüm dünya ile birlikte 10 Haziran tarihinde Küçükçiftlik Parkı’nda da düzenlenecek etkinlikler ile pek çok kişinin yaşamına Global Wellnes Day ile “farkındalık” katılması amaçlanıyor.

 

Bu yıl da ücretsiz ve herkesin katılımına açık
Türkiye’de Küçükçiftlik Parkı’nda düzenlenecek etkinlikler tüm gün sürecek. Ücretsiz olarak herkesin katılımına açık etkinlikler kapsamında; uzmanlar katılımıyla sağlıklı yaşam sohbetleri yapılacak, beslenme, kahkaha, nefes terapileri, yoga, pilates, zumba gibi  spor aktiviteleri de gerçekleştirilecek. Ayrıca çocuklar için de bir bölüm oluşturularak burada çocukların dans, spor ve eğlenceli aktivitelere katılımı da sağlanacak.

 

Dünyanın pek çok ülkesinden resmi makamlar GWD’yi destekliyor

 

Global Wellness Day kurucusu Belgin Aksoy Berkin, kısa sayılabilecek bir süre içinde Global Wellness Day’in Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılmasından büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu söylüyor. Aksoy Berkin, dünyanın pek çok ülkesinden resmi makamların Global Wellness Day’i desteklediğini de belirterek “Herkesi kendisi için ‘iyi bir şey’ yapmaya çağırıyoruz. Global Wellness Day, dünyada wellness konusunda farkındalık yaratmaya adanmış tek gün. Temel felsefesi de yaşam kalitesini yükselterek insanların yeniden bir yerden başlamasını sağlamak. 2012 yılından bu yana dünyanın en doğusundan en batısına kadar çok geniş bir coğrafyada, çeşitli etkinliklerle kutlanan bu günde insanların 365 gün iyi olmalarını etkileyecek değişiklikler yapmaları için farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bunu başarabiliriz” diyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: