Ersin PAMUKSÜZER; İnsanların hayatlarını ne kadar ihmal ettiklerini gördüm


OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tesislerimizdeki doktor faaliyetleri ile tıbbi destek sağlarken, 360 derecelik bir sağlık paketini de müşterilerimizle buluşturuyoruz

 

Ersin Bey, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Detoks programları ile tanışma ve Türkiye’ye getirme hikayenizden bahseder misiniz?

2002 yılında, 46 yaşındayken kendimi iş hayatından emekli ettim. O zaman bir arkadaşımın tavsiyesiyle Tayland’da bulunan bir adaya arınma programına gittim. Bu arınma programı benim için çok şaşırtıcı gelişmelere sahne oldu. Çünkü program sırasında ilk defa kendi yaşamımla karşılaştım. Bugüne kadar dış dünya ve kendimin dış dünyaya değdiği yerlerin ötesinde bir yerde yaşamamıştım. Nasıl nefes alınacağını, nasıl su içileceğini, nasıl eğilineceğini ve nasıl kalkılacağını dahi bilmediğimi fark ettim. Tek bildiğim şey çalışmaktı. Tabi arınma sırasında beni çok daha şaşırtan şeyler de oldu. Örneğin gün boyu hiç yemek yemediğim halde acıkmıyordum, uykum düzene girmişti. Bunun yanı sıra 7 kilo verdim. Tüm bunlar benim için birer kırılma noktası oldu. Benim her zaman sağımda ve solumda faydalı melekler bulunuyor. Tayland arınma programındaki meleklerden bir tanesi ise Japon profesör bir hanımefendi idi. Bana bir liste verdi ve listede yazanları yapmamı istedi. Yaptığım takdirde bundan büyük keyif alacağımı söyledi. Listede dünyanın çeşitli yerlerinde katılabileceğim çok sayıda kursun adı yazıyordu. Emekli olduğum için her ayın belirlediğim 10 günümü bu iş için ayırdım.  2004-2005 yıllarında yaşadığım bu süreçte insanların hayatlarını ne kadar ihmal ettiklerini gördüm.

Kurs katılımı için Amerika’ya gittiğim bir dönemde eskiden tanımış olduğum bir arkadaşım ile bir araya geldim. Ona yaşadığım süreçten bahsettiğimde bana 2020 yılında bu konunun dünyada büyük patlama yaşayacağını söyledi. Türkiye’ye döndükten sonra Bodrum’da bulunan apart otelimizi 2005 yılında detoks merkezi haline getirdik.  Bu bizim için önemli bir yenilik oldu. İlerleyen dönemde detoksa gelen müşterilerimizin kendi gündelik hayatlarına döndüklerinde bunu sürdürülebilir hale getirmeleri için çeşitli çalışmalar yapmaya başladık. Saf restoranlar açtık, ürünler geliştirdik ve bugüne geldik.

The LifeCo hakkında bilgi alabilir miyiz? Şu an nerelerde hizmet vermektesiniz?

LifeCo olarak Bodrum bizim kalemiz konumunda yer alıyor. Bodrum’dan sonra sırasıyla İstanbul, Antalya, Phuket ve Ankara geldi. Büyürken kapsamımız da değişti. Eskiden sadece arınma programı yapıyorken şimdi çok daha çeşitli programlar sunuyoruz. Sıvı beslenme ve 6 farklı yeme-içme programı da olan bir doğal iyileşme sürecini yönetiyoruz. İnsanlar değişik ihtiyaçlarına göre farklı zaman aralıklarını tercih ediyorlar.

Tayland’da ise daha çok kronik hastalıklara yardımcı olabilecek bir düzen kurduk. Bizim medikalden anladığımız; acil durum yönetimini medikal olarak halledip sonrasında uzun süreli iyileşmeyi kendilerinin yerine getiriyor olması. Biz söz konusu iyileşmeye Wellness kısmında partnerlik yapıyoruz. Kişi süreci kendi yönetiyor, biz de ona ortam, yiyecek, içecek, meditasyon, yoga dersleri ve masaj imkanı sunuyoruz.

Antalya ise bizim için oldukça farklı bir deneyimdi. Dünyada ilk kez bir başka tesis içinde yer aldık. Barut Otel’de açmış olduğumuz merkezimizin bize sağladığı çok sayıda avantaj oldu. Aileleriyle ya da grup halinde gelen kalabalık misafirlerimize farklı seçenekler sunabilme imkanı elde ettik. Daha önce sadece program için gelen müşterilerimize hizmet verirken Antalya ile birlikte grubun programa dahil olmak istemeyen üyelerine de hizmet verir hale geldik. Bu nedenle oldukça memnunuz. Kalabalık gelen gruplar veya çocuğu olan aileler için iyi bir çözüm olduğunu düşünüyoruz.

Tayland’ın en sevdiğim yanı bütün sene boyunca yaz mevsimi yaşanıyor olması. Yapmakta olduğumuz iş sıcak iklimlerde daha verimli sonuçlar almamızı sağlıyor. Tayland’ın gerek sıcaklığının gerekse aldığı yüksek yağış neticesinde sahip olduğu yeşil bitki örtüsünün bu iş için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra oradaki insanlar her daim pozitif ve hizmet aşkıyla dolu. Herkes son derece güler yüzlü ve hoşnut. Bu da programa büyük katkıda bulunuyor. Biz de biraz daha Medikal Wellness’e kaçarak Phuket’te böyle bir yapılanmaya gittik.  Tayland’ın da Medikal Wellness alanındaki tek örneği oldu. Çok yakın bir zamanda açıldı, bu nedenle oldukça heyecanlıyız. Özellikle Avustralya, Yeni Zelanda ve Hong Kong gibi bu işe yatkınlığı olan bölgelerden gelecek müşterilerimizi beklemekteyiz.

 

Tesislerinizde vermiş olduğunuz sağlık hizmetleri ve müşteri yaklaşımları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Müşterilerimiz bizden 3 ayakta hizmet alıyor. Birinci ayağı yeme-içme oluşturuyor. Burada 6 farklı program var. Master Detoks dediğimiz sıvı beslenme, Green Detoks dediğimiz sebze suyu ile beslenme, 1200 kalorilik standart Vegan Diyet, 800 kalorilik Fasılalı Oruç dediğimiz yani 12 ile 6 arası diyet, Ketojenik adını verdiğimiz yalnız yağ ağırlıklı vegan bir beslenme şeklimiz var. Değişik beslenme şekilleri ile iyileşme sürecine besin katkısında bulunuyoruz. Hizmetlerimizin arasında zihne yönelik, yoga, meditasyon gibi hizmetlerimiz de var. Rahatlamaya yönelik masaj hizmetimiz bulunuyor. Tesislerimizdeki doktor faaliyetleri ile tıbbi destek sağlarken, 360 derecelik bir sağlık paketini de müşterilerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimiz, şeker, kalp vs. gibi kronik hastalıklar ile ilgili destek almak için gelebildikleri gibi normal sebeplerle de (zayıflama, gençleşme, güzelleşme, bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, doğum öncesi arınma) gelebiliyorlar.

The LifeCo markası altında sağlıklı yaşamı destekleyici ürünler de üretmektesiniz? Ürünler ve kullanım alanları hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Piyasada çok sayıda örneğine rastladığımız detoks içeceklerinin yararlı olduğunu düşünüyorum. Biz bu konularda biraz radikaliz. Pazara yakın olan çözümlere de ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey dengeyi kurabilmek. Çok miktarda tüketildiğinde aşırı şeker yüklemesine neden olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için daha az şekerli versiyonları tercih etmek gerekiyor.

Sağlıklı yaşamı destekleyici ürünlerin, sürdürmekte olduğumuz programları destekler nitelikte olduğunu ve iyileşme sürecini sürdürebilir hale getirdiğini düşünüyorum. Müşterilerimiz programa katılıyor, 1-2 hafta kalıyor ve geri dönüyorlar. Geri döndüklerinde sağlıklı yaşamı sürdürebilmeleri için onlara bir dünya kurmamız gerektiğini düşündük ve bu doğrultuda ürünler sunmaya başladık. Özellikle kokonat yağı, Hindistan cevizi şekerleri, Himalaya tuzu, vitamin karışımları, yeşil sebze tozumuz büyük ilgi görüyor. İnsanların kendilerini sağlıklı ve keyifli tutmaları için bir paket oluşturduk. Ara atıştırmalıklarımız var. Bu yaparken de sağlıklı atıştırmalık düzeni oluşturmayı amaçladık. Saf Box adını verdiğimiz, evde yapılabilen yeme-içmeye dayalı beslenmeye standart anti aging bazen de ketojeniği ekliyoruz. 3 çeşit diyeti yapıp, programı merkeze gelmeden evlerinde kendi kendilerine sürdürebiliyorlar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: