NUTRAXIN ‘in Eklem Ağrılarının Giderilmesinde Kullanılmak Üzere Geliştirdiği Ürünü “ARTROFLEX” in Gücü İle Tanışın!


Vitamin ve mineral besin takviyesi konusunda Türkiye’ nin önde gelen markası Nutraxin’ in osteoartrit başta olmak üzere eklem ağrılarının görüldüğü durumlarda ve yoğun tempoda spor yapanlarda; eklem hasarının oluşmasını ve ilerlemesini yavaşlatmak, ortaya çıkan eklem ağrının azalması ve giderilmesi için geliştirdiği Artroflex, içeriğinde yer alan özel formülasyon ve etki mekanizması ile kendini kanıtlamış bir ürün olma özelliği taşıyor.

Eklem ağrılarının temel nedeni eklem içerisindeki kıkırdak dokunun hasar görmesidir. Kıkırdak dokudaki bu hasar önceden geçirilmiş veya ani bir travmaya bağlı olarak gelişebileceği gibi çeşitli hastalıklar (Romatoid artrit, Osteoartrit (OA) yani kireçlenme, gut vb.) nedeniyle de oluşabilir. OA’ nın risk faktörleri arasında ileri yaş, şişmanlık, ani ve/veya önceden geçirilmiş eklem yaralanmaları öne çıkmaktadır. OA en sık  diz, kalça, el bileği ve omurga eklemlerinde görülür. Kadınlarda görülme sıklığı erkeklerden iki kat fazladır. Hastalar genellikle eklemlerde şişlik, kronik eklem ağrısı ve hareket kısıtlığından yakınırlar.

 

Günümüzde ağrıyı hafifletmek için ağrı kesici ilaçlar kullanılmakta, eklem yerine sıcak/ soğuk uygulaması yapılmakta ve fizik tedavi ile hastalığın ilerlemesi önlenmeye çalışılmaktadır.

Fakat bu tür zorlayıcı kronik ağrılarda ağrı kesicilerin uzun süre kullanımı aşağıdaki sebeplerle bazı olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir:

-Hastalarda ağrı eşiğini düşürdüğünden (ilaca tolerans geliştiğinden) bir süre sonra ağrı kesiciler eskisi kadar etkili olmamaya başlar. Daha yüksek doz ağrı kesiciyi daha sık aralıklarla kullanmak da çözüm değildir.

-Uzun dönem ağrı kesici kullanmaya bağlı böbreklerde, karaciğerde ve midede farklı problem ortaya çıkabilir. Yani kullanılan ilacın yan etkileri daha belirgin hala gelerek hastanın yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Nadiren de olsa hayatı tehdit edici durumlara neden olabilmektedir.

 

Ağrının yönetilmesi için deneysel ve klinik çalışmalar sonucu güvenliliği ve etkinliği doğrulanmış bitkisel ve gıda kaynaklı ürünlerin kullanımı doktor ve eczacılar tarafından her geçen gün daha fazla önerilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: