2 Yaşında Bir Çocuk, Dünyadaki Suç Oranını Değiştirebilir Mi?


Dünyada iyi yaşama adanmış ilk ve tek gün olan Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy Berkin, Miami-Palm Beach’te düzenlenen 11. Global İyi Yaşam Zirvesi’nde (Global Wellness Summit) “GWD Kids (GWD Çocuk)” projesini, 42 ülkeden wellness ve spa sektörünün önde gelen 600 delegesine tanıttı.

2018-2019 dönemi arasında hayata geçecek proje ile tüm dünyada anaokullarında her sabah beş dakika, ilkokullarda haftada bir saat wellness dersi verilecek. Proje kendini sevme, nefes ve farkındalık (sağlıklı beslenme ve doğa yürüyüşü) konularına odaklanacak.

Aksoy Berkin Global İyi Yaşam Zirvesi’nde 40 çocuğun kendisine sahnede eşlik ettiği, ayakta alkışlanan konuşmasında; “Tüm dünyada çocuklara iyi yaşam kavramını öğretecek “GWD Kids” projesi ile Türkiye olarak bir adım öne çıkmanın mutluluğu içerisindeyim. Bugün tüm liderler çocuk eğitiminin öneminden bahsediyor ancak benim için konuşmaktan öte aksiyon almak çok önemli. GWD Kids projesi ile dünyadaki tüm eğitimcilere çağrı yapıyor ve çocuklara her şeyden önce nasıl yaşamaları gerektiğini öğretmeye davet ediyorum. Okullarda hiçbir çocuk, bir başkasını sevmenin önce kendini sevmekten geçtiğini öğrenmiyor. Hâlbuki 2 yaşından başlayarak her gün 5 dakika iyi yaşam egzersizi çerçevesinde, doğru nefes almayı, farkındalıkla yemek yemeyi öğrenen ve alışkanlık haline getiren çocuklar geleceğin sağlıklı bireyleri arasında yer alacak ve dünyanın daha güzel bir yer olmasına katkı sağlayacaktır. Dünyada hızla artan depresyon ve obezite rakamlarının hatta suç oranının düşmesi, 2 yaşında itibaren alınacak temel 3 adımdan geçiyor; çocuklara, yarının mutlu yetişkinleri olmakarı için şans verelim.” dedi.

Zirvenin dikkat çeken konuşmacıları arasında yer alan, The Preventive Medicine Research Institute’ün kurucusu, ünlü ABD’li doktor Dr. Dean Ornish ve “Buz Adam” lakaplı sıra dışı dünya rekortmeni Wim Hof gibi isimler de GWD’ye destek verdiklerini açıkladılar. Aynı zamanda, Oz Büyücüsü lakaplı Prof. Dr. Mehmet Öz, Aksoy Berkin’in de aralarında bulunduğu dünyanın wellness liderlerini evinde düzenlediği özel davette bir araya getirerek, GWD projesine destek olacağını açıkladı.

 

Belgin Aksoy Berkin ülkemizden çıkıp global arenada kabul görmüş “ilk ve tek özel gün” olan     Global Wellness Day’in 2018 yılı hedeflerini, her gün 5 milyondan fazla Amerika’lı izleyici ile buluşan NBC TODAY Show’da canlı yayın konuğu olarak anlattı.


log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: