İstenmeyen Yağlara Karşı Dondurarak Tedavi


Cilt altındaki yağların azaltılmasında cerrahiye ve liposuction uygulamalarına alternatif olarak kullanılmaya başlayan kriolipoliz yönteminin kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Kriolipoliz yönteminde cilde zarar vermeden, cilt altı yağ dokuları oldukça düşük ısı seviyelerine kadar soğutularak tahrip edilmektedir. Tahrip olan yağ dokusu ve yağ hücreleri ise vücudun karaciğer ile böbrek atılım sistemi yoluyla vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Kriolipoliz tedavilerinde saksıya benzer, değişik boyuttaki geniş vakum uçları cilde temas ettirilir ve bu geniş uç geniş doku kısmını içine doğru emerek, dokuya aralıklı olarak soğuk uygulamakta, soğuk uygulama dışındaki aralıklarda ise dokudaki dolaşımı ve atılımı gerçekleştirmek üzere dokuyu ısıtmaktadır. Uygulama vakum ucunun uygulandığı 1 veya 2 alanda aynı anda uygulanabilmektedir ve sonuçlar günler içersinde hızlı olarak görülebilmektedir.

Kriolipoliz işleminde soğutma, ısıtma ve vakum işlemlerinin doku için güvenli limitlerde uygulanması son derece önemlidir. Ayrıca hangi hastalara, ne zaman, ne kadarlık limitlerde uygulanacağına karar vermekte son derece önemlidir. Bu işlemleri yaparken hijyen sınırları dahilinde uygulama yapılması da çok önemlidir. Yanlış veya tolere edilemeyecek limitlerde yapılan uygulamalara bağlı dokuda ileri düzeyde morluk, şişlik ve nadiren yaralar da görülebilir.

Liposuction’a alternatif olan; doku bütünlüğünü bozmayan, iğnesiz, bıçaksız ve iz bırakmayan Kriolipoliz metodu ile bel etrafındaki yağlanma, göbek, basen, üst kollar ve sallanan kalçaların birikmiş yağlarına uygulama yapılmaktadır. Tedavide erişilen derinlik derinin hemen altındaki subkutaneöz yağ tabakasıdır.

Uygulama yağın üstündeki deriyi dondurmayacaktır, çünkü deriye zarar vermek için çok daha şiddetli soğukluk seviyesi gerekir, oysaki kriolipoliz de yağlar diğer dokulara kıyasla daha yüksek bir sıcaklıkta donar. Uygulamada doku koruyucu bir jel veya örtü tabakası da tedavi edilecek alanın üzerine uygulanır. Uygulama yaptıran kişiler bir seansta % 50 ye yakın küçülme elde edebildiklerini, uygulamadan sonra ilk 48 saatte uygulamanın başarısını gördüklerini ifade etmektedirler.

Karaciğer ve böbrek problemi olan insanların kriolipoliz tedavisi almaları önerilmemektedir. Uygulama yapılan bölgelerde nadiren günler içerisinde geçen sivilcelenmeler görülebilir. Ayrıca uygulama alanında soğuğun ciltte oluşturduğu hafif yanık etkisine bağlı kızarıklık ve sızlama da görülebilir. Bu olumsuzlukları asgariye indirmek için uygulama yapılacak alan ile cihazın tedavi başlığı arasına cilt yüzeyine uygulanacak özel bir örtü kullanımı ihmal edilmemelidir.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Audio
Image
%d blogcu bunu beğendi: